Eesti kultuurilinnade võrgustik laieneb Peipsini

Organisatsioon ja ajalugu

Kohalike omavalitsuste kultuurialase koostöö võrgustik hõlmab Kiviõli ja Mustvee liitumise järel Eesti mandriala. 

Võrgustiku Euroopa kultuurilinnad Eestis esindajad kogunesid 1. detsembril Tallinna raekojas, et teha aastast kokkuvõte ja võtta vastu kaks uut partnerit – Kiviõli ja Mustvee. Nüüd ühendab 23 linna hõlmav kultuurialase koostöö võrgustik Eesti mandriala kõik servad, märkis võrgustiku loomise algataja Toomas Vitsut.

Tallinna linnavolikogu esimehe Vitsuti sõnul tõi lõppev aasta võrgustiku tegevusse uue kvaliteedi, kui väljuti Eesti piirest. Juunis tutvustasid Lõuna-Itaalia linnas Materas kultuurivõrgustikust saadud kasu ja kogemust nelja liikmeslinna – Põlva, Pärnu, Sillamäe ja Tallinna – esindajad. Samas allkirjastatud koostöömemorandum Materaga tõotab Vitsuti hinnangul sisukat jätku, sest hiljuti valiti see linn 2019. aasta Eurooa kultuuripealinnaks.

„Võrgustik on kaasanud partnereid juba ka väljapoolt Eesti piire ning arendab oma tegevust edasi ka tulevastel aastatel, et hoida Eesti linnu Euroopa kultuurikaardil. Ühtlasi kasvame tasapisi. Nüüdsest ulatub meie võrgustik Haapsalust Narvani, Pärnust Mustveeni ja Tallinnast Võruni,“ tõdes Toomas Vitsut.

Uudislõik TallinnaTV-s on leitav siit.