Tallinna lillefestival

Tallinna lillefestivali ideeks on täisväärtuslik ja omapärane kultuurielamus, mis on ellu kutsutud aiakujunduskunsti propageerimiseks ja heade aiakujundustraditsioonide taasloomiseks. Festivalist on kujunenud iga‑aastane traditsiooniline suurüritus, mis toob Tallinna aiandus- ja lillehuvilisi nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Idee elluviimiseks moodustati Tallinna Linnavalitsuse korraldusega (30.aprill 2008 nr 800-k) festivali ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks ajutine komisjon. Komisjoni kutsus kokku ja selle tööd korraldas Tallinna Kommunaalamet, komisjoni tööd juhtis Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš. Vastavalt Tallinna Linnavalitsuse korraldusele 27.augustist 2008 nr 1410-k korraldab Tallinna Kommunaalamet läbi oma hallatava asutuse Kadrioru Park festivali juhtimist ning festivali käigus rajatud näidisaedade hooldust.

Kogu suve kestev lillepidu Tallinna Tornide väljakul on andnud suurepärase ülevaate nii aiakunstist kui ka aia pidamise kunstist. Kevadest hilissügiseni on ka need inimesed, kellel oma koduaeda pole, saanud jälgida, kuidas ühest aiast on aed saanud ja milliseid muutusi ühe üürikese Eestimaa suve jooksul taimed teevad. Meie silme all on paari kolme kuu jooksul mustast maalapist lopsakas aed saanud. Iga valminud teose juures eksponeeritakse informatsiooni iluaia loojate, loomise ja toetajate kohta. Lisaks valmib igal aastal festivali tegevusi ja toetajaid tutvustav spetsiaalne buklett.

Festivali logol (välja töötatud OÜ Vincent poolt) on kujutatud dominiiklaste kloostris eksponeeritud ca 500 aasta vanusel raidkivil olev lohe, kelle suust kasvab välja viinapuu väät. Kloostreid peetakse esimesteks ilu- ja ravimtaimede kasvatajateks Euroopas.

Festivali ürituste kava on nii hariv, kui ka meelelahutuslik. Põhirõhk on siiski aedade ja aiakultuuri tutvustamisel ja propageerimisel. Toimuvad aianduslikud teemapäevad/ infotunnid kus saab nõu ja õpetust oma ala parimatelt kõige kohta, mis üht rohenäppu võiks huvitada ja kus tutvustatakse uusi ideid kodukaunistamiseks ning aiakujundamiseks. Peale selle toimuvad kontserdid ning lasteüritused. Festivali sihtgrupiks on inimene, kes hoolib ümbritsevast loodusest ja rohelisest taimest ning keda huvitab kodukaunistamine ja aiakujundamine. Tallinna lillefestivalil kujundatakse kokku igal aastal 31 erinevat teemaaeda. 2009 aastal eksponeeriti ideekavandeid 15.maist kuni 06.juunini Vene Kultuurikeskuses. Kõik ideekavandid on 2010 ja 2011 aastatl festivali toimumise ajal eksponeeritud Kodulinna Majas (Gümnaasiumi tn 3).

Sama linna sündmused

Sündmuse video

Sündmuse galerii