PÖFF

Sündmuse toimumiskoht

NOKIA Kontsedrimaja

Estonia puiestee 9
TallinnTallinna linn, Harjumaa 10143

Pimedate Ööde Filmifestival on üks suuremaid ja omanäolisemaid filmifestivale Põhja-Euroopas ja kuulub ka maailma viiekümne juhtiva festivali hulka. Festival hõlmab palju erinevaid sündmusi: kolm täismahus alafestivali (Animated Dreams, Just Film, Sleepwalkers) ja rahvusvahelised filmitööstuse sündmused, mis toovad Tallinnasse filmitegijad Ameerikast Aasiani. Festivali kuulub kolm rahvusvahelist programmi, traditsiooniline festivalikava dokumentaal- ja mängufilmidest ning lühifilmide ja retrospektiivide programm, samuti filmiteemalised erisündmused.

Festivali kuulub kolm rahvusvahelist võistlusprogrammi (EurAsia, Tridensi Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide võistlusprogramm ning Põhja-Ameerika filmide konkurss), traditsiooniline festivalikava dokumentaal- ja mängufilmidest ning lühifilmide ja retrospektiivide programm, samuti filmiteemalised erisündmused (kontserdid, näitused, loengud jm).

Pimedate Ööde Filmifestivali põhiprogramm (14. november – 30. november 2014) – rahvusvaheline võistlusprogramm EurAsia ja Tridensi Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide võistlusprogramm. Kõrvalprogrammidesse kuuluvad viimase kahe aasta jooksul loodud mängu- ja dokumentaalfilmid, ühe filmitegija, žanri või stuudio retrospektiiv ning ühe maa kino fookus.

Animatsioonifilmide festival Animated Dreams (27. november  - 1. detsember) – kahe viimase aasta lühianimafilmide võistlus. Lisaprogrammi kuulub filmitegija retrospektiiv ja ühe maa fookus.

Laste- ja noorsoofilmide festival Just Film (15. – 24. november) – lastefilmide ja noortefilmide võistlus, eriprogrammid.

Tudengi- ja lühifilmide festival Sleepwalkers (19. – 23. november) – kahe viimase aasta tudengi- ja lühifilmid neljas võistlusprogrammis, nimeka filmikooli retrospektiiv, eriprogrammid.

Industry@Tallinn (25. – 29. november) –  filmitööstusele suunatud sündmused Pimedate Ööde Filmifestivali ajal, mida korraldavad PÖFF ja Baltic Event. 

Sama linna sündmused

Sündmuse galerii