V Rakvere Balletipäevade filmiprogramm

V Rakvere Balletipäevade filmiprogramm

E, 4. mai kell 17 Art Café Näituse “Minu ballett” avamine (Tasuta)

E, 4. mai kell 18 Art Café hoovimaja Filmiõhtu “Balleti kool” (Tasuta)

„Balleti kool“ on ainulaadne aken rühma tavaliste teismeliste maailma, kelle elud on teismeliste jaoks väga ebatavalised. Lugu räägib balletikooli Royal Winnipeg Ballet School professionaalse osakonna lõpuklassist. Teismeliste viimased seitse aastat on olnud täidetud lõputute plie’de, jeté’de, pas de deux’de ja piruettidega. Ent panused on suured. Olles kulutanud 150 000 dollarit õppemaksule ning elanud suurema osa teismeeast peredest eemal, peavad nad nüüd, viimase aasta jooksul tõestama, et neil on olemas kõik, mida elukutseliseks tantsijaks saamiseks tarvis.

 

T, 5. mai kell 18 Art Café hoovimaja Filmiõhtu “Piirideta tants” (Tasuta)

Dokumentaalfilm andekast Kambodža tantsijast. Filmi esilinastus toimus Seattle’is 2009.aasta rahvusvahelisel filmifestivalil. 2000.aasta jaanuaris esines 16-aastane Sokvannara „Sy“ Sar Kambodža traditsioonilisi tantse esitava rühmaga templis, kus ta kohtus tuntud Ameerika kultuurimetseeni Anne Bassiga, kellele noormehe esinemine oli jätnud sügava mulje. Anne kutsus noormehe New Yorki, prestiižse balletikooli katsetele. Kambodžas oli noormees aidanud oma peret kalapüügiga ning oli Kambodža pärimustantsurühma liige. Kuueteistkümneaastane Sy oli balletiõpingute alustamiseks liiga „vana,“ seega tuli Annal organiseerida tema jaoks eraõpe. Pedagoogil, ballettmeistril ja lavastajal Olgal Kostritskajal õnnestus Sy järele aidata oma koolikaaslastele, kellest suurem osa oli juba vähemalt kuus aastat balletiga tegelenud. Sy puutus uues riigis kokku kohanemisraskustega, probleeme valmistasid keeleoskuse ja hariduse puudumine. „Piirideta“ tants on ebaharilik lugu ande ja meisterlikkuse kasvust ja arendamisest. Sy loodab, et tema lugu inspireerib paljusid Kambodža noori, kes võitlevad eneseteostuse ja parema tuleviku lootuse nimel. Tegemist on Anne Bassi esimese dokumentaalfilmiga (film on inglise keeles, tõlketa).

 

N, 7. mai kell 18 Art Café hoovimaja Filmiõhtu “Tutu” (Tasuta)

9 maailma eri paigust pärit noore tüdruku silme läbi filmitud „TuTu“ tutvustab tantsijaks saamise telgitaguseid. Tüdrukud on saanud eluvõimaluse – nelja nädala pikkuse suvise prooviesinemise professionaalsesse balletikooli pääsemiseks. Missugune tüdrukutest osutub tantsijaks, keda nad otsivad? Kellel on piisavalt kirge, sihikindlust ja vastupidavust, et läbi lüüa? Ning kas see tüdruk ja tema pere on valmis vajalikke ohvreid tooma? „TuTu“ annab meile harukordse võimaluse tutvuda 9 märkimisväärse tüdrukuga ning näha suve, mida keegi iial ei unusta.

 

 

 

Sündmused on tasuta!

VIII Jõhvi Balletifestival V Rakvere Balletipäevad 2015

 

L, 9. mai kell 12 Rakvere Teater V Rakvere Laste Balletigala

Piletid müügis piletilevis ja piletimaailmas

Sama linna sündmused