Pavel Loskutovi rahvajooks

Sündmuse toimumiskoht

Valga

ValgaValga linn, Valga maakond

Kõigil huvilistel on 16. mail võimalus läbida kaksiklinna Valga-Valka tänavatel kulgev 10 kilomeetri pikkune võistlusrada kas joostes või harrastades kepikõndi.

Kaksiklinnast Valgast-Valkast võrsunud rahvusvaheliselt tuntud jooksulegendi Pavel Loskutovi nime kandev jooks on järjekorras 13. ning ühtlasi Valga linna üks tuntumaid spordisündmusi.
Rahvajooksu eesmärgiks on propageerida liikumisharrastust Eesti ja Läti elanike seas ning süvendada kaksiklinna Valga-Valka heanaaberlikke suhteid. Sportlaste sihiks on võistlusjooksul rajarekordi püstitamine.
„Võistlejatele on rahalised auhinnad ja kõik jooksu lõpetanud saavad sellel aastal medalid ning spordijoogi. Lisaks loositakse välja erinevaid auhindu ning rajal on mõningad üllatused. Kuna jooksu üks eesmärkidest on liikumisharrastuse ja tervislike eluviiside populariseerimine, siis pole tähtis võit vaid osavõtt," ütles Valga Linnavalitsuse spordi- ja noorsootöö vanemspetsialist Marten Lombiots, lisades: „Tule ise ja võta sõber kaasa - kel jooksmine käib üle jõu, siis tulge rada läbima kõndides!"

Kokku on jooksuvõistlusel kaks starti: lastejooksud algusega kell 12 ja põhijooks kell 14.
Jooksuvõistlusele registreerida saab www.valgasport.ee

Pavel Loskutovi rahvajooksu 2015 korraldab Valga linn ja SA Valga Sport, toetavad Valka Kihelkonna duuma ja Valgamaa Spordiliit.

Sama linna sündmused

Sündmuse video