Kagu-Eesti tantsupidu "Minu inimesed"

Sündmuse toimumiskoht

Intsikurmu metsapark ja lauluväljak

Metsa 11
Põlva 88103

31. mail 2015 kell 18 toimub Põlvas Intsikurmu vabaõhulaval tantsuetendus „Minu inimesed“, milles osaleb ligi 2600 tantsijat.

Tantsuetenduse pealkiri „Minu inimesed“ viitab meie inimeste läbielatud rõõmudele ja muredele läbi aegade. Tantsud on seatud muusikale, mis on meid kõiki viimastel aastatel puudutanud.  Näha saab tantse, mis põhinevad ansamblite Curly Strings, Terminaator, Zetod, Untsakad aga ka Ott Leplandi ja Chalice’i lugudel.

Peol osalevad tantsijad Põlva-, Võru-, Valga- ja Tartumaalt. Osalevad neidude- ja naisrühmad, erinevas vanuses segarühmad, seeniorid, lapsed  ning noored. Kõik peol ettekandmisele tulevad tantsud on loodud viimase kolme aasta jooksul.

Etenduse pealavastajaks ja ühtlasi ka peo kõikide tantsude autoriks on Kanepist pärit noor tantsuõpetaja Andre Laine, kes oli viimasel üleriigilisel laulu- ja tantsupeol 5.-6. klasside segarühmade liigijuht. Lisaks Andrele on pealavastaja kõrval ka seitse noort assistenti, samuti Põlvamaalt pärit noored tantsuinimesed: Heleri Huuse, Aveli Asber, Reelika Porosson, Indrek Varik, Urmo Haidak, Kätlin Hoop, Mari Rüütli ja Timo Varik.   

Tantsupeo eelsel õhtul, laupäeval 30. mail kell 22 toimub Põlva linnastaadionil simman kõigile osalejatele ja huvilistele, kus peaesinejaks on Svjata Vatra.

Tantsuetenduse „Minu inimesed“ piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Etendust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kultuurkapitali Põlvamaa, Võrumaa, Tartumaa, ja Valgamaa Ekspertgrupp, Rahvakultuurikeskus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit  ja Põlva vallavalitsus.

Piletiinfo: 
Piletid PILETILEVIS

Sama linna sündmused