Põlvamaa laulupidu "Igatsus"

Sündmuse toimumiskoht

Intsikurmu metsapark ja lauluväljak

Metsa 11
Põlva 88103

7. juunil kell 16 algab Intsikurmus Põlvamaa laulupidu „Igatsus“. Seekordne laulusündmus on eriline ja tähendusrikas, sest 16. mail möödus 160 aastast esimesest Põlva laulupühast, mis on senini Eesti laulupeoliikumise alguse tähiseks.

Intsikurmu peoplatsile koguneb seda tähtpäeva mõtestama ja märkima 16 laste- ja mudilaskoori, 9 naiskoori, 20 segakoori ja 4 puhkpilliorkestrit, rohkem kui tuhande laulja ja pillimehega.

Peo lavastaja Heido Sinivee on seekordse peo teemat „Igatsus“ kirjeldanud järgnevalt: „Igatsus on see miski seletamatu kripeldus hinges, mida ei saa muidu välja öelda kui luuletades või tantsides või lauldes. Ei saanud teisiti me esivanemad ega saa meiegi. Ootus ja lootus on igatsused. Armastus on igatsus. Teel olek ise on igatsus. Õrn-puhas tunne, magus-valus suur nimetu, mille järgi me käime. Minnes kaugele ära ja tulles tagasi koju.“

Sedasama igatsuse tunnet väljendavad oma lauludega lisaks Põlvamaa kooridele ka Miina Härma Gümnaasiumi lastekoor, Retla Kooli lastekoor, naiskoorid Paula Märjamaalt, Tuule, Kaja ja Cantare Tartumaalt, Tempera Võrust ja Meeliko Jõgevamaalt, Kaitseliidu Majakoor, Biomeedikumi segakoor, Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoor, Tartu Laulupeomuuseumi segakoor, Haaslava segakoor Priius, Nõo segakoor, Kambja segakoor Läte, Äksi segakoor, Koeru segakoor ,Oisu Rahvamaja segakoor OiReTa Järvamaalt ning Muhu segakoor.

Põlva ja Räpina noorte puhkpilliorkestritele pakuvad tuge Võru Puhkpilliorkester ja Väägvere Pasunakoor Tartumaalt.

Lauljaid saadab ansambel Riivo Jõgi juhendamisel ja silmailu pakuvad tantsijad Andre Laine eestvedamisel. Peo erikülaliseks on seekord Põlvamaa Ukraina sõprusrajooni Kulikovka tantsurühm RADZINKI (Rosinad), kes tantsib oma igatsustest neljatantsulises blokis pealkirja all „Ukrainaga südames“.

Põlvamaa laulupeol „Igatsus“ tulevad esitamisele koorilaulud läbi aja ning uuemate koorilaulude kõrval kõlavad ka traditsioonilised tuttavad viisid.

Mitmel häälel kõlab hästi!

Piletiinfo: 
Tasuta

Sama linna sündmused