Põlva Päevad 2015

Sündmuse toimumiskoht

Põlva linn

Põlva linn, Põlva maakond

4.-6. juunini 2015 peetakse Põlvas 26. korda kodukandifestivali Põlva Päevad. See on oodatud kevadine suurüritus, mis köidab meeli kohalikel ning toob koju käima ja vanu sõpru-tuttavaid kohtama hulgaliselt endisi põlvakaid.

Sündmused saavad alguse juba neljapäeva õhtul, kus kogunetakse järve äärde, et üheskoos kõndida või joosta 1 tunni vältel. Hilisõhtul paitavad Maarja kirikus hinge ja kõrva E STuudio koorid.

Reedel vallutavad Põlva noored – noortelava pannakse püsti kesklinna, kus toimuvad mitmesugused konkursid, võistlused ja kontserdid. Põlva põnevaimas kohvikus – kodukohvikus Tillu avatakse kohvikuülikool, mis on põnev kooslus kohvikumugavusest ja ülikooli teadmistepagasist. Toimub autoorienteerumine ning kombineeritud ja kostümeeritud linnajooks. Päeva lõpetavad Lõuna-Eesti suve suur avapidu Intsikurmus ja romantiline autokino Mammaste Tervisespordikeskuses.

Laupäeval äratab Põlva elanikke puhkpilliorkestri äratusmäng läbi linna ja seejärel suunduvad kõik ärganud organiseeritud hommikuvõimlemisele, milleks on etnoaeroobika Hurda tiigi kaldal. Kui keha ja vaim virged, on võimalik külastada Põlva Päevade laata ja selle tihedat kultuuriprogrammi kesklinnas. Tegevusi toimub järve rannas ja järvel, linnastaadionil ja selle ümbruses.

Laupäeval, 6. juunil kell 18 toimub Põlva Päevade tähtsündmus - motoriseerimata sõidukite mäestlaskumine. See on põnev vaatemäng, kus mäest veerevad alla mitmesugused iseehitatud või ümbertuunitud mootorita sõiduriistad. Loodus on Põlvat õnnistanud peatänavaga, mille alguse ja lõpu kõrguste vahe on piisav selleks, et ratastel mehhanismid sealt mootorit kasutamata pikalt alla saaksid veereda. Osalejaid ootab 1000 eurone peapreemia, mis möödunud aastal läks sõidukile nimega Küla Sann, kus mäest veeres alla tõeline saun koos saunalistega.
Mäest on alla sõitnud ka näiteks Intsikurmu laululava, üleelusuurune Trooja Lehm, Modernne piimatehas, üks katlamaja ja külakiik. Publik ootab juba kannatamatusega, et saaks näha leiutaja- ja insenerimõtte selleaastaseid sähvatusi.

Mäestlaskumisele järgneb Põlva Päevade suur perepidu kesklinnas. Suvevalges Põlva öös aga saab jämmida ansamblitega Kosmikud, Blurry Lane, Slippery Slope ja rahva poolt kokku hääletatud Põlva Unistuste Bändiga.
Pühapäeval, 7. juunil tähistatakse laulupeoga iidses peopaigas Intsikurmus 160 aasta möödumist esimesest Põlvas peetud laulupühast, millest said alguse hilisemad Eesti üldlaulupeod. Tõenäoliselt Eesti põnevaimas väikelinnas, mis on end laiali laotanud neljale mäele jagub uudistamist, õpitubasid ja lõbustusi nii suurtele kui väikestele.

Täpsema kava leiate http://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/xxvi-polva-paevad-2015/

Sama linna sündmused

Sündmuse galerii