Birgitta Festival

Sündmuse toimumiskoht

Pirita klooster

Merivälja tee 18
TallinnHarju maakond 11911

Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustis Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas.

2005. aastal alanud festival toob publiku ette maailma muusikateatri erinevad ilmingud, näitab selle žanri rikkust ja mitmekesisust. Kavas on ooperit, balletti, lavastatud oratooriume, etnilis-religioosseid lavastusi, kaasaegse tantsu etendusi, muusikalise huumori žanrit jne. See on kõige mahukam ja rikkalikumat kava pakkuv festival lähiriikides.

Festival on toonud publiku ette teatreid ja esinejaid kogu maailmast: Kanadast ja Taiwanilt, Euroopast ja Venemaalt. Nende hulgas on sellised muusikateatri tipud nagu Komische Oper Berliinist ja Opera North Inglismaalt.

Iidsed kloostrimüürid loovad erilise atmosfääri ja võimaldavad etenduse vaheajal uurida sajandivanuseid kloostrikäike, keskaegset kalmistut ja jalutada varemete vahel. Hämaruse saabudes süüdatud tõrvikud muudavad ümbruskonna eriti kauniks ning salapäraseks.

Klooster saab festivali ajaks peale katuse, saalis on tõusuga tooliread ja mugavad istmed, etendustel on eesti- ja inglisekeelsed subtiitrid.

Piletiinfo: 
€ 37-43.-

Sama linna sündmused

Sündmuse video

Sündmuse galerii