PÖFF - Pimedate Ööde Filmifestival

Sündmuse toimumiskoht

Solaris Keskus AS

Estonia puiestee 9
TallinnTallinna linn 11314

Festival, mis tutvustab Eesti publikule maailma kino kogu tema värvikuses, pakkudes vaimutoitu mitmele maitsele ja igale vanusele. PÖFF koosneb põhiprogrammist, kolmest alafestivalist ning filmi- ja kaastootmisturust.

Ajalugu
Pimedate Ööde Filmifestival algas 1997. aastal, mil linastus 25 täispikka filmi tuues kokku 4500 kinokülastust. Festival kasvas kiiresti kahekordistades külastajate arvu aastast aastasse ning tuues Tallinnasse filme kogu maailmast. Kümne aastaga kümnekordistus PÖFFil linastuvate filmide arv, publiku arv kasvas veelgi rohkem. Esimeselt fookuselt Põhjamaade kinol on festivali haare laienenud kõigile kontinentidele ja paljudesse žanritesse. Tallinn on muutunud rahvusvaheliseks filmiproffide kohtumispaigaks.

Ülevaade 2014
- rohkem kui 77 500 külastust
- 662 filmi ja 835 linastust
- 566 filmitööstuse külalist ja ajakirjanikku
- tunnustatud FIAPFi poolt

PÖFFi missiooniks on maailma filmikultuuri tutvustamine Eesti vaatajatele ja seeläbi filmikultuuri populariseerimine Eestis, filmi- ja kinoprofessionaalide omavahelise suhtluse arendamine rahvuslikul ja rahvusvahelisel tasandil ning Eesti filmikultuuri tutvustamine välisriikides. PÖFF lähtub oma tegevustes vabaühenduste eetikakoodeksist. 

Sama linna sündmused

Sündmuse video