UUSAASTA KONTSERT TLÜ Sümfooniaorkestriga

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester, dirigendid Martin Sildos ja Jüri-Ruut Kangur. 
Kavas on maailmaklassika (G. Rossini, J. Sibelius, A. Marquez, J. Strauss, J. Strauss sen jt) ja Eesti muusika (C. Kreek, H. Eller, T. Aints jt).

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel, kelle missiooniks on luua ülikoolide juurde ja mujalegi harrastusprintsiibil töötavaid sümfooniaorkestreid. Teisisõnu püütakse ellu äratada traditsiooni, mis hääbus 1960.–1970. aastatel ja mis praegu Eestis puudub, aga mujal Euroopas on väga levinud.

Dirigentide Martin Sildose ja Jüri-Ruut Kanguri juhatusel mängib orkestris ligi 50 Tallinna Ülikooli üliõpilast, vilistlast ja töötajat. Lühikese tegevusaja jooksul on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik. Just mitmekülgne ja aktiivne kontserttegevus tõid orkestrile 2015. aastal Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia ja Tallinna Ülikooli parima loomingulise projekti preemia.

Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester on Tallinna ainus harrastusprintsiibil tegutsev täiskasvanute sümfooniaorkester, mis on repertuaarilt ja tegevusväljundilt tugev kontserdikollektiiv ning professionaalse sümfooniaorkestri kõlaga. Orkestri esimesed esinemised olid 2013. aasta sügisel Tallinna Ülikooli doktorite  promoveerimisaktusel ja jõulukontserdil ning need pälvisid palju kiidusõnu nii ülikooli liikmetelt kui ka professionaalsetelt muusikutelt.
Tasuta

Piletiinfo: 
Tasuta

Sama linna sündmused