Meeste Tantsupidu KOLM

Sündmuse toimumiskoht

Meeste Tantsupidu KOLM ühendab tantsides tervikuks keha, hinge ja vaimu temaatika, mida sümboliseerib käejoonte mustriga peopesa. Peopesas olevad jooned on nagu tantsumustrid, mis loonud end läbi elutantsu. Oma väge kannab ka peo arv, sest ühtpidi vaadates on KOLM number, mis liidab inimeseks olemise alge kolm aspekti, aga teistpidi, ühe külje peale keeratuna on see M-täht, millega algab sõna mees.

Ligi kolm ja pool tuhat meest esitavad peokülalistele 32 tantsu. „Eriline on kolmanda meeste tantsupeo juures see, et kõik tantsud ja muusikapalad on loodud spetsiaalselt selle peo jaoks ning tulevad esmaettekandele. Peo muusikatiimi, mis kannab nime HELIKOND, on kaasatud tuntud tegijatest näiteks Karl-Erik Taukar, Marten Kuningas, Jaan Pehk, Daniel Levi, Maarja Nuut ja teisigi tublisid inimesi. Selle taga on mitme aasta töö,“ ütles peo pealavastaja Maie Orav.

Kõige nooremad tantsijad lõpetavad peo ajaks esimese klassi, kõige vanemad on aga pensionieas härrad. Lisaks kogemustega rahvatantsijatele osalevad Meeste Tantsupeol KOLM E-rühmad, mis koosnevad meestest, kel varasem kokkupuude rahvatantsuga puudub või piirdub meeste tantsupeoga, ning sellel peol esmakordselt ka T-rühmad, mille on välja pannud Eesti teatrid.

Meeste Tantsupidu KOLM – KOLMAS KORD ROHKEM MEEST!

Piletiinfo: 
€ 15-45.-

Sama linna sündmused

Sündmuse video

Sündmuse galerii