Pärdi Pidunädalad 2015 Rakveres

Pärdi Pidunädalad 2015
6. – 13. september Rakveres

KAVA:
________________________________________
P, 6. september kell 18 Rakvere Gümnaasium ja T, 8. september Tallinna Mustpeade Maja
Virumaa Kammerorkestri kontsert „Arvo Pärt 80“

Kavas A. Pärt, A. Marguste, J. S. Bach, R. Vaughan Williams
Solistid D. Roditšenko, Kaarel Peäske, Robert Traksmann ja Katariina Maria Kits
________________________________________
E, 7. september kell 19 art Café hoovimaja
Filmiõhtu. Pablo Larrain „Klubi“

Tšiillane Pablo Larrain, kelle filmid pälvivad aina suuremat tähelepanu, on üks tugevamaid nimesid Ladina-Ameerika kinotaevas. Tema eelmine lavastus oli meilgi edukalt kinodes jooksnud võimas ajalooline film „No”, mis tegeles Tšiili autoritaarse ajaloo mälestuste ületamisega. Tänavu Berlinalel linastunud ning Hõbekaru pälvinud „Klubi” on kraad kangem ja ilmselt vähem peavoolu vaatajale mõeldud kunstiteos. Ühest küljest on see ju minimalistlik näitlejakeskne kammerdraama, teisalt kohati hingekriipivalt suureks paisuv audiovisuaalteos, mille paljud sugestiivsed stseenid võivad jääda pikalt kummitama. See on rahuliku sügisese kuurortlinna uimases õhkkonnas lahtirulluv põnevik, mille allhoovuseks on samuti minevikupärand.

Seekord muugib Larrain nimelt otse katoliku kiriku preestrite patuse varjuelu teemat, tehes seda kord hella humoorika empaatiaga, kord häiriva graafilise aususega. Larrain valdab erinevaid meeleoluregistreid ning tema audiovisuaalne jutustamisoskus on kadestamisväärselt täpne ja leidlik.

Kogu filmile annab kummaliselt ärevusttekitava algusnoodi pikk lõik „Fratresest”, mis kordub filmi arenedes veel kolmes erinevas versioonis, ning Pärdi heliloomingut kasutatakse ka filmi valulistes kulminatsiooniepisoodides, kus peaaegu tervikliku esitusena kõlab teos „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”.
________________________________________
T, 8. september kell 19 Rakvere Rahvamaja
Tantsuetendus „Ikoonid. Pärt“

Lavastaja-koreograaf: Dmitri Harchenko, klaveril: Auli Lonks, valgus: Triin Hook, tantsivad: Endro Roosimäe ja Dmitri Harchenko
Kavas Arvo Pärdi klaveriteosed „Aliinale“, sonatiin nr 1, „Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul“, „Ukuaru valss“, „Für Anna Maria“, „Diagrammid“, sonatiin nr 2, partiita
________________________________________
N, 10. september kell 19 Rakvere Teatrikohvik
Kontsert "Navigaator Pirxi tagasitulek"

Kontsert on loogiline jätk 2011. aastal ilmunud kogumikplaadile „Külmkõlad – 9 heliloominuglist pühendumust helilooja Arvo Pärdile“. Kontserdil esitatava loomingu muusikaline visioon toetub 1979. aastal linastunud filmile „Navigaator Prix“. Lavale astuvad Robert Jürjendal, Kaido Kirikmäe ja Jaune Kimmel, ansambel Nevesis ja funki-elektroonika kooslus Kali Briis Band. 
________________________________________
R, 11. september kell 16 ja L, 12. september kell 12.15 Linnakodaniku majamuuseum
Arvo Pärdi klaveri mängud 

Täna mängime Arvo Pärti
Rakvere Linnakodaniku muuseum tähistab Arvo Pärdi juubelisünnipäeva 11. septembril kell 16. 00 klaverikontserdiga heliloojale kuulund klaveril. Seekordne non-stop kontsert on jätkus tänavuse muusika-aasta muuseumööl toimunud kontserdile, kus astusid üles Kaurikooli noored. Seekordsel kontserdil soovime taas anda unikaalse musitseerimise võimaluse pianistidele Rakverest ja lähikonnast, nii noortele kui täiskasvanuile, esinemiseks 10- 15 minutilise klaveripalaga ajavahemikus 16.00- 17.15. Oma esinemissoovist ja sellele eelnevast harjutusvajadusest palume Rakvere Linnakodaniku muuseumisse teada anda telefonil +372 5855 8825 kuni 10.09.

Kui huvilisi rohkem, saavad hilisemad registreerujad võimaluse esinemiseks laupäeval, 12. septembri kontserdil algusega kell 12.15 
Sissepääs kontserditele muuseumipiletiga. 

Üritust korraldab SA Virumaa Muuseumid koostöös Rakvere Kultuurikeskusega 
Lisaainfo : Andrus Eesmaa tel 58 867057
________________________________________
R, 11. september kell 18 Rakvere Kolmainu kirik 
Arvo Pärdi sünnipäevakontsert „Albumid: Kanon Pokajanen“

VIII KANON POKAJANEN (1998, ECM New Series 1654/1655)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Kaspars Putninś

1984. aastal ilmus plaadifirmalt ECM (Edition of Contemporary Music) esimene Arvo Pärdi autoriplaat „Tabula Rasa“, mis pani aluse ECMi uuele lääne klassikalisele muusikale keskenduvale sarjale „ECM New Series“. Plaadi ja seejärel kogu sarja idee sai alguse produtsent Manfred Eicheri juhuslikust, kuid talle väga sügava mulje jätnud esmakohtumisest plaadi nimiteosega autoraadio vahendusel. Esikalbumist alates on Eicheri juhitav plaadifirma andnud selles sarjas välja kõik Pärdi olulisemate teoste esmasalvestused ning juba enam kui 30 aasta jooksul ilmunud plaadid on leidnud tunnustust ja hulgaliselt kuulajaid üle terve maailma.
Arvo Pärdi 80. sünnipäeva aastal on Nargenfestivali Pärdi päevade kava fookuses ECMi „Uue seeria“ plaadid. Kontsertidel, mis toimuvad 29. augustist kuni 26. septembrini, saab kuulda muusikat kõigilt ECMi välja antud Pärdi autoriplaatidelt ning ettekandele tulevad ka teosed alles kavandatavalt salvestiselt. Juubeliaasta puhul laienevad Pärdi päevad ka Tartusse, Paidesse ja Rakverre ning esimest korda isegi lõunanaabrite juurde Riiga.

Sissepääs vaba. Reserveeritud istekoha parteris tagab annetus Rakvere Kolmainu kogudse remondifondi. Annetusi saab teha koguduse kantseleis E-R kell 10-16 või EELK Rakvere Kolmainu kogudus arveldusarvele EE681010220226218226. Lisainfo tel 58 200 429.
________________________________________
L, 12. september kell 11 algusega Laada tn 17 maja juurest
Ekskursioon „Arvo Pärt oli Rakvere koolipoiss“ 

Juhib Kaja Visnapuu. Ekskursioon lõpeb kell 12.00 Arvo Pärdi komponeeritud kellemängu kuulamisega Kolmainu Kiriku ees Pikal tänaval.
________________________________________
L, 12. september kell 18 Rakvere Kolmainu kirik
Arvo Pärdile pühendatud kontsert „Eesti hällilaul“

Kammerkoor Solare, kooristuudio So-La-Re, Türi Kammerkoori Vilistlaskoor ja Järvamaa Tütarlastekoor. Kontserdi kunstiline juht Elo Üleoja.
________________________________________
P, 13. september kell 18 Rakvere Kolmainu kirik
Kontsert CANTUS

Kuniko Kato on üks oma põlvkonna simapaistvamaid löökpillimängijaid. Tema üllatav virtuoossus, peened muusikalised teadmised ja väljendusrikas ning elegantne stiil pälvivad mitte ainult publiku, vaid ka paljude dirigentide ja heliloojate tähelepanu. 

NB: Kavas võib esineda muudatusi!

Piletiinfo: 
Tasuta

Другие мероприятия в городе